KOLOIDNÍ STŘÍBRO

Co je koloidní stříbro?

Koloidní stříbro je ryzí, metalické stříbro suspendované (rozložené a rozptýlené) v destilované vodě. Velikost částic je od 0,126 do 10 nm (nanometrů). Velikost virů je od 30 nm do 300 nm, velikost bakterií je od 200 do 80 000 nm. Koloidní stříbro může proto pronikat do jádra patogenů a ničit je, aniž by byla nějak poškozena okolní tkáň. Koloidní stříbro je asi 60 000 krát menší než červená krvinka (7500 nm) nebo velká bakterie. Tento poměr odpovídá přibližně velikostnímu rozdílu mezi kočkou a nejvyšší horou světa – Mount Everestem. V poměru k nejmenší bakterii je částečka koloidu stříbra ještě 2 000 krát menší. Částice mají stejný elektrický náboj, takže se vzájemně odpuzují a jsou v neustálém pohybu.

Podle mnoha výzkumů je koloidní stříbro přírodní antibiotikum neškodné lidem, zvířatům i rostlinám. V buňkách je koloidní stříbro neškodné, ale je smrtelné pro viry, kterým blokuje přístup k životně důležitému kyslíku.

Pan Stephen Quinto, ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenic Corp. říká o stříbru: „Je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná.“

PRODEJ KOLOIDNÍHO STŘÍBRA

300 ml hnědá lékárenská lahvička v koncentraci 10 ppm = 250,-Kč

150 ml hnědá lékárenská lahvička v koncentraci 10 ppm = 150,-Kč

Naše koloidní stříbro má vysokou biologickou hodnotu, protože je vyrobené při dodržování všech požadovaných podmínek a pravidel. Je vyrobeno bez přidaných solí nebo jiných aditiv, které výrobu urychlují, ale výsledný roztok znehodnocují. 150 mililitrů koloidního stříbra se vyrábí přibližně 15 hodin. Nic neskladujeme. Pokud si produkt objednáte, vyrobíme ho a pošleme nebo předáme čerstvý a účinný roztok. Tento přístup zaručuje vysokou kvalitu a účinnost koloidního stříbra.

Co umí a jak působí koloidní stříbro

Koloidní stříbro vyřadí z funkce specifický enzym, který umožňuje patogenům metabolizaci kyslíku. Následkem toho se původce nemoci udusí. Tento princip působení je i důvodem, proč patogeny nemohou na koloidní stříbro vyvinout rezistenci. To znamená, že koloidní stříbro je účinné i při opakovaných aplikacích.

- má antivirové, antibakteriální, antibiotické účinky
- ničí plísně – má antimykotické účinky
- ničí záněty v těle
- patogeny ničí v průběhu 5-6 minut
- ničí viry boreliózy
- posiluje imunitu
- urychluje hojení ran
- napomáhá odhlenění organismu
- zlepšuje trávení
- odvádí těžké kovy z organismu
- potlačuje zánětlivost dásní a paradentózu (výpachy úst)
- je účinné při zevní aplikaci na kůži při akné
- pomáhá při ekzémech
- ničí bradavice
- účinné při kvasinkových a jiných vaginálních infekcích (výplachy)
- napomáhá při rýmě a nachlazení (zevní aplikace do nosu)
- ničí jednobuněčné parazity
- celkově zlepšuje zdravotní stav
- podporuje regeneraci organismu

O koloidním stříbru

Koloidní stříbro je univerzální přírodní prostředek určený k léčení mnoha onemocnění, a to bez vedlejších účinků. Není toxické a nemá žádné vedlejší účinky ani při užívání jiných léčiv.

Pokud užíváte se stříbrem současně homeopatika, dodržte mezi nimi alespoň půl hodiny odstup.

Koloidní stříbro zabíjí nejen choroboplodné bakterie, ale i bakterie tělu přátelské jako například lactobacillus acidophilus, bulgaricus, bifidus, stejně jako to dělá většina antibiotik. Pokud užíváte po dlouhou dobu větší dávky koloidního stříbra, je vhodné během kůry užívat domácí kysané zelí nebo lactobacilly od Swissu ve formě tobolek, aby se obnovila střevní mikroflóra. Toto však není žádný problém - na rozdíl od antibiotik, které dělají totéž a imunitní systém oslabují, koloidní stříbro ho velmi výrazně posiluje.

Při užívání koloidního stříbra je vhodné zvýšit příjem tekutin, nejlépe čisté vody mezi 15 – 19 hodinou.

Doporučuje se užívat během léčby koloidním stříbrem Enterosgel, který lze zakoupit v lékárně. Ten váže na sebe při průchodu trávicím traktem usmrcené bakterie, toxické látky a alergeny, které odvádí z organismu. Pokud je zabitých patogenů příliš mnoho, může se projevit celková únava a malátnost – jedná se o velký nápor na lymfu, ledviny a játra při odvádění toxických látek ven z těla. V tom případě je dobré snížit dávkování koloidního stříbra, aby orgány stíhaly čištění organismu a proces odvádění toxinů se zpomalil.

Doporučuje se s koloidním stříbrem užívat křemelinu – Diatom - minimálně s 20-ti minutovým odstupem. Diatom na rozdíl od stříbra lze užívat dlouhodobě na celkovou detoxikaci těla, odparazitování a zároveň pro doplnění přírodního křemíku, vápníku, hořčíku a stopových prvků.

Dr. Josef Staněk (Agape Brno) doporučuje užívat koloidní stříbro mezi 2 až 4 hodinou ranní, kdy je prázdný žaludek a léčivá výtěžnost je nejvyšší.

Koloidní stříbro se také může aplikovat vstřikováním do nosu, kapáním do očí při zánětech a alergiích a potíráním, sprejováním stříbrem postižené kůže pořezáním, popálením atd. Koloidní stříbro ničí infekci a urychluje hojení ran. Aplikace je bezbolestná.

K pročištění se doporučuje 21-denní kůra koloidním stříbrem. Podle potřeby se může za čas opakovat.

Koloidní stříbro se používá také pro úpravu a uchování pitné vody. Doporučuje se jedna čajová lžička na dva litry vody.

Tak jako všechny přírodní i jiné léky - neužívat koloidní stříbro dlouhodobě nebo trvale.

Dávkování

Aby nebyl přetížen detoxikační systém těla odumřelými patogeny, je nutné začít dávkovat pomalu a pít dostatečné množství tekutin. Při koncentraci 10 ppm začínáme cca s 10 ml (= půl malé štamprle) za den – po prvních sedm dní. Po dalších sedm dní zvýšíme na 20 ml za den. Celkové množství rozdělíme do dvou dávek – ráno a večer nebo v noci a ráno – nejlépe nalačno. Posledních sedm dní užíváme 30 ml za den. Toto množství rozdělíme do tří dávek – ráno – v poledne a večer. Nebo v noci – ráno- večer.

Další léčebné kůry mohou být prováděni ve větších dávkách koloidního stříbra.

Skladování a manipulace

Skladovat pouze v hnědých skleněných lahvích. Plastové obaly nejsou vhodné a snižují účinnost roztoku. Nevystavovat přímému slunečnímu světlu. Láhev vždy pečlivě uzavřít. Koloidní stříbro nesmí přijít do styku s kovem. Nesmí se skladovat v lednici ani v blízkosti elektromagnetického pole – počítače, televize apod. Nejlépe ve chladu a temnu nebo ve stínu.

Datum výroby a trvanlivost

Koloidní stříbro je nejlépe užívat čerstvé

Kontraindikace:

Koloidní stříbro neužívat při alergii nebo přecitlivělosti na metalické stříbro.

V těhotenství a v průběhu kojení neužívat preventivně, jen v případě zdravotních problémů jako náhrada za chemické léky – antibiotika apod.

Podrobněji o koloidním stříbru
Viz text za SEZNAMEM NĚKTERÝCH NEMOCÍ A LÉČENÍ KOLOIDNÍM STŘÍBREM.

SEZNAM NĚKTERÝCH NEMOCÍ A LÉČENÍ KOLOIDNÍM STŘÍBREM:

AFTY
3x denně vyplachujte ústa koloidem a pak vyplivněte. Opakujte tak dlouho, dokud potíže nevymizí. Současně pijte během noci, nebo nad ránem, koloid v množství – 30 ml.

AIDS
Tato nemoc má být způsobena odolným kmenem viru. Přesto, že se koloid ve vysokých dávkách už začal na tuto nemoc testovat, seriózní výsledky nejsou prozatím k dispozici.

AKNÉ
Rozprašovačem naneste na tvář souvislou vrstvu koloidu a nechejte volně uschnout.
Během noci, nebo nad ránem, pijte koloid v množství 30 ml po dobu maximálně jednoho měsíce. Vyhněte se čokoládě.
Podpůrná léčba
Je-li pokožka již silně zasažena je třeba užívat po dobu několika týdnů výplachy střev – tzv. „klystýr“. Tato metoda je často nutná, aby nezanechalo akné stopy na pokožce už na celý život.

ALERGIE - SENNÁ RÝMA
Vyřaďte na dobu jednoho měsíce všechny slazené nebo sycené nápoje včetně sladkých čajů. Pijte hlavně čistou nebalenou vodu.
Užívejte koloid během noci, nebo nad ránem v množství 30 ml po dobu 14 dní.

ANGÍNA
Pijte 30 ml 2x denně po dobu jednoho týdne. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Další týden užívejte 25 ml koloidu 2x denně. Nezapomínejte kromě teplých čajů na pití čisté nebalené vody. Pijte je odděleně.
Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou.

ARTRITIDA
Pijte v noci a pak znovu brzy ráno 30 ml koloidního stříbra po dobu nejvýše jednoho měsíce.
Podpůrná léčba
Pokud příznaky zcela nevymizely, ulevte organismu rozumnou hladovkou spojenou s očistou kloubů. Při každé hladovce musí být vždy souběžně prováděna očista střev.

ASTMA
Vyřad'te na dobu 14 dní všechny nápoje včetně čajů.
Pijte delší dobu jen čistou nebalenu vodu v množství 1 – 2 litry. Současně užívejte koloid během noci, nebo brzy ráno v množství 30 ml.
Astma se tak sice nevyléčí, ale dojde ke dlouhotrvajícímu zprůchodnění sevřených průdušek. Koloid pijte odděleně od vody. Voda i koloid působí na naše tělo různým způsobem a je třeba, aby mohly svými účinky působit samostatně.

BÉRCOVÉ VŘEDY
Jedná se o závažné - celkové znečištění organismu.
Nanášejte postřikovačem až 5x denně nebo při každém převazu koloid 15 ppm. Dodržujte maximální sterilitu rány a jejího okolí. Bez dotyku ruky naneste koloid a nechte volně uschnout.
Vyhněte se na delší čas cukru ve všech podobách. Zvláště pozor na umělá sladidla, mléko
apod. Omezte na minimum i pečivo a alkohol.
Důležitou součástí léčby je i celkové snížení kyselosti v organismu. Zjistěte si, které potraviny jsou pro tento účel vhodné.
Podpůrná léčba
Je-li to zdravotně možné, přináší úlevu 5 denní hladovka, kombinovaná s očistou střev (klystýry).

BORELIÓZA
LYMFSKÁ NEMOC
Pijte po dobu 21 dnů 2x denně 50 ml. Po dvou týdnech prodlevy zopakujte třítýdenní léčbu dávkou 1x denně 50 ml.
V těžkých případech nutno užít takovou léčebnou kúru po měsíci prodlevy opakovaně.

BRADAVICE
Pijte 2x denně po dobu jednoho měsíce 30 ml koloidu.
Postižená místa postříkejte koloidem 15 ppm a nechejte volně uschnout.
Pokud potíže nevymizí, léčbu po měsíci prodlevy opakujte.
Podpůrná léčba
Posilujte imunitní systém chladnou vodou. Věnujte při léčení zvláštní pozornost "mateční" bradavici. (Objeví se jako první).
Po jejím vyléčení zpravidla volně zmizí i ostatní bradavice jinde na těle. Léčba bývá zdlouhavá.

CANDIDA
Viz. Mykózy
Vyřaďte na dobu minimálně jednoho měsíce všechny sladkosti
a pečivo obecně. Začněte užívat koloid během noci, nebo nad ránem v množství 50 ml po dobu jednoho týdne. Další týden rozdělte dávku na dvě části – ráno a večer. Dodržujte od jídla rozestup alespoň 2 hodiny. Postižená místa postříkejte jen 2x denně koloidem 15 ppm a nechtě volně zaschnout.
Podle místa projevu plísní ošetřete případně pravidelným postřikem i svoje oblečení, ponožky, obuv atd. Perte svoje šaty na 90° Celsia (tzv. vyvářka).
Léčba mykóz bývá zdlouhavá a vyžaduje důslednost.

CYSTY
Jedná se o ložiskové onemocnění nashromážděných patogenů. Vzácně vyžaduje operativní zákrok.
Velmi důležitou léčbu představuje hladovka po dobu alespoň
5 dnů. Při každé hladovce musí být vždy souběžně prováděna očista střev „klystýry“.
Jako léčbu užijte "Čistící kúru" koloidem stříbra.

ČISTÍCÍ KŮRA
viz. Detoxikace
Základní čistící kúra 14 dní. Při silně znečistěném organismu lze prodloužit až na 21 dní.
Po dobu čistící kúry vynechejte všechny nápoje včetně čajů.
Pijte jen čistou (pramenitou) vodu v množství 1 - 2 litry denně.
Současně užívejte koloid během noci, nebo nad ránem, v množství 1x denně 30 ml. Vodu i koloid pijte odděleně.
Podpůrná léčba
Užívejte po dobu několika týdnů výplachy střev, tzv. „klystýry“. Tato metoda je spolu s užíváním koloidu mimořádně účinná.
Pokud to zdravotní stav dovolí, je vhodné léčbu doplnit 5ti denní hladovkou.

DETOXIKACE
Základní čistící kúra 14 dní. Při silně znečistěném organismu lze prodloužit až na 21 dní.
Po dobu čistící kúry vynechejte všechny nápoje včetně čajů.
Pijte jen čistou (pramenitou) vodu v množství 1 - 2 litry denně.
Současně užívejte koloid během noci, nebo nad ránem, v množství 1x denně 30 ml. Vodu i koloid pijte odděleně.
Podpůrná léčba
Užívejte po dobu několika týdnů výplachy střev, tzv. „klystýry“. Tato metoda je spolu s užíváním koloidu mimořádně účinná.
Pokud to zdravotní stav dovolí, je vhodné léčbu doplnit 5ti denní hladovkou.

DEZINFEKCE POVRCHŮ
K nanesení tenké vrstvy použijte přiložený postřikovač. Nestírejte, nechte na povrchu volně zaschnout.

DEZINFEKCE VODY
V situacích krajní nouze, kdy není možné vodu převařit lze použít koloid i k ošetření vody. Voda je tak z více jak 90% zbavená choroboplodných zárodků.
Do třiceti dílů vody nalijte jeden díl koloidního stříbra. Protřepte a nechejte stát na temném místě několik hodin.
Takto upravenou vodu lze v nouzi pít po delší dobu – na rozdíl od vody ošetřené chemickou desinfekcí.

EKZÉM
Po dobu dvou týdnů užívejte koloid vždy brzy ráno. Nejezte dříve jak za dvě hodiny. Po týdnu prodlevy kúru zopakujte.
Nanášejte postřikovačem na postižená místa koloid a poté nechte zaschnout. Opakujte, dokud potíže nezmizí.
Podpůrná léčba
Užívejte po dobu několika týdnů výplachy střev, tzv. "klystýry". Tato metoda je spolu s užíváním koloidu mimořádně účinná.

GYNEKOLOGIKÉ VÝTOKY
(VAGINÁLNÍ KVSINKOVÉ INFEKCE)
Je vhodné MINIMÁLNĚ PO DOBU JEDNOHO MĚSÍCE omezit příjem cukrů a výrobků z bílé mouky.
Aplikace postřikem na vnější postižená místa i dovnitř.
Začněte užívat koloid během noci nebo nad ránem v množství
30 ml – koncentrace 10 ppm po dobu 14 dní.
Další týden snižte dávku na polovinu .
Použití – výtok nebo svědění:
Aplikace zavedením, nejlépe umělohmotnou měkkou "pipetou" - případně stříkačkou bez jehly (dodržujte sterilitu).
Množství cca 2 ml – koncentrace 15 ppm.
Aplikujte 1 - 2 x denně podle potřeby, včetně vnějšího postřiku rozprašovačem.
Při včasném zachycení obtíží nastává velmi rychlý nástup léčebného účinku.
Subjektivní (pocitové) obtíže při aplikaci koloidem SM ustanou obvykle již za několik hodin.
I po odeznění příznaků je vhodné v léčebné dávce setrvat ještě alespoň jeden den.
Při závažnějších potížích:
Doporučujeme:
PRVNÍ DEN LÉČBY – jednorázovou aplikaci koloidu 50 ml – koncentrace 10 ppm – orálně.
Kvasinky, plísně, poškození sliznice, infekce, vaginální nepohodlí, atd. provádět aplikaci vždy v kombinaci s orálním (ústním) užíváním (pitím).
Zvláštní pozornost je nutné věnovat pohlavně přenosným infekcím, kdy je nutné léčit obou sexuálních partnerů a kdy je orální léčba nezbytná.
Vyhýbejte se neprodyšnému prádlu, používejte nejlépe pouze čistou bavlnu.
Oblečení volte lehké, vzdušné.

HEMOROIDY VNITŘNÍ – PÍŠTĚL, ZLATÁ ŽÍLA
Koloid lze v podobných případech velmi dobře použit jako nálev (klystýr). Použitá koncentrace koloidu vždy 15 ppm. Použijte klystýr v množství 150 ml i více. Zadržte v sobě co nejdéle.
Metodu "zavírání vnitřních ran" je nutné několikrát opakovat. Omývejte se zásadně jen chladnou vodou.
Vynechejte v jídelníčku kořeněná jídla. Omezte i příjem masa.

HEMOROIDY ZEVNÍ - PÍŠTĚL, ZLATÁ ŽÍLA
Na zevní potíže aplikujte koloid postřikovačem a nechte volně zaschnout. Dále použijte koloid jako klystýr v množství 100 ml a zadržte v sobě, dokud se celá dávka v oblasti konečníku nevstřebá. Metodu je dobré použít opakovaně.
Omývejte postižená místa zásadně jen chladnou vodou. Vynechte v jídelníčku kořeněná jídla. Omezte příjem masa.

HEPATITIDA
Pijte 2x denně 50 ml koloidního stříbra po dobu jednoho týdne. Dále užívejte už jen 50 ml 1x denně dokud příznaky úplně nevymizí. Může to trvat i několik týdnů, než se barva pokožky
a očí zcela navrátí k normálu. Je velmi důležitý příjem čisté, nebalené vody a to ve zvýšeném pitném režimu.
Začněte se stravovat podle doporučení pro tuto nemoc. Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou.

HERPES
Pijte 3x denně 25 ml koloidu dokud potíže nevymizí. Dodržujte od jídla rozestup minimálně 2 hodiny.
Nanášejte postřikovačem na postižené místo koloid a poté nechte zaschnout.

HIV
viz. AIDS
Tato nemoc má být způsobena odolným kmenem viru. Přesto, že se koloid ve vysokých dávkách už začal na tuto nemoc testovat, seriózní výsledky nejsou prozatím k dispozici.

HLEN - NADMĚRNÁ TVORBA V ORGANISMU
První týden užívejte 30 - 50 ml koloidu brzy ráno. Nejezte dříve jak za dvě hodiny. Další týden pokračujte dávkou 25 ml. Nezapomínejte na příjem čisté nebalené vody.
Podpůrná léčba
Ulevte organizmu lehkou vegetariánskou stravou. Je možné doplnit léčbu 5ti denní hladovkou.

CHŘIPKA
Pijte až 50 ml po dobu jednoho týdne. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Další týden užívejte 25 ml koloidu 1x denně. Od bolestí v krku uleví aplikace koloidu postřikovačem. Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou.

INFEKCE HORNÍCH CESTY DÝCHACÍCH, NACHLAZENÍ
viz. Angína
Pijte 30 ml 2x denně po dobu jednoho týdne. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Další týden užívejte 25 ml koloidu 2x denně. Nezapomínejte kromě teplých čajů na pití čisté nebalené vody. Pijte je odděleně.
Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou.

KANDIDÓZA
Viz. Candida, Mykoza
Vyřaďte na dobu minimálně jednoho měsíce všechny sladkosti
a pečivo obecně. Začněte užívat koloid během noci, nebo nad ránem v množství 50 ml po dobu jednoho týdne. Další týden rozdělte dávku na dvě části – ráno a večer. Dodržujte od jídla rozestup alespoň 2 hodiny. Postižená místa postříkejte jen 2x denně koloidem 15 ppm a nechtě volně zaschnout.
Podle místa projevu plísní ošetřete případně pravidelným postřikem i svoje oblečení, ponožky, obuv atd. Perte svoje šaty na 90° Celsia (tzv. vyvářka).
Léčba mykóz bývá zdlouhavá a vyžaduje důslednost.

KAŠEL
Alergický kašel se řeší jako alergie.
Při nachlazení postupujte jako při angíně.

KAPAVKA
viz. Pohlavně přenosné choroby

KVASINKY
viz. Candida, Mykóza
Vyřaďte na dobu minimálně jednoho měsíce všechny sladkosti
a pečivo obecně. Začněte užívat koloid během noci, nebo nad ránem v množství 50 ml po dobu jednoho týdne. Další týden rozdělte dávku na dvě části – ráno a večer. Dodržujte od jídla rozestup alespoň 2 hodiny. Postižená místa postříkejte jen 2x denně koloidem 15 ppm a nechtě volně zaschnout.
Podle místa projevu plísní ošetřete případně pravidelným postřikem i svoje oblečení, ponožky, obuv atd. Perte svoje šaty na 90° Celsia (tzv. vyvářka).
Léčba mykóz bývá zdlouhavá a vyžaduje důslednost.

LIŠEJ
viz. Oděrky
Silniční lišeje, nebo podobné rány velmi dobře hojí obklady
z koloidního stříbra. Metoda se používá i na modřiny a jiná poškození pokožky. Postižené místo vyčistěte. Před spaním se na něj přiloží mokrý obklad z koloidu o koncentraci 15 ppm. Nechte obklad působit po celou noc.
Drobné oděrky stačí koloidem postříkat a nechat zaschnout.

MANDLE – ZÁNĚTY
Vyplachujte ústa malým množstvím koloidu až 5x denně. Chvíli jej ponechte v ústech a pak vyplivněte. Kombinujte s vnitřním užitím 30 ml po dobu 2–3 týdny.
Velmi účinné je užití koloidu postřikovačem.

MONONUKLEÓZA
Pijte 2x denně po dobu jednoho týdne 50 ml koloidního stříbra. Pak snižte dávkování na polovinu až do odeznění příznaků. Rozestup od jídla musí být minimálně 2 hodiny. Čaj i čistou nebalenou vodu pijte odděleně. Obojí má v těle rozdílný účinek.
Vynechejte tučná jídla, koření. I po odeznění příznaků dodržujte užívání lehké stravy a omezte těžkou námahu alespoň po dobu jednoho měsíce.

MODŘINY
viz. Oděrky
Silniční lišeje, nebo podobné rány velmi dobře hojí obklady
z koloidního stříbra. Metoda se používá i na modřiny a jiná poškození pokožky. Postižené místo vyčistěte. Před spaním se na něj přiloží mokrý obklad z koloidu o koncentraci 15 ppm. Nechte obklad působit po celou noc.
Drobné oděrky stačí koloidem postříkat a nechat zaschnout.

MYKÓZY – PLÍSNĚ
Vyřaďte na dobu minimálně jednoho měsíce všechny sladkosti
a pečivo obecně. Začněte užívat koloid během noci, nebo nad ránem v množství 50 ml po dobu jednoho týdne. Další týden rozdělte dávku na dvě části – ráno a večer. Dodržujte od jídla rozestup alespoň 2 hodiny. Postižená místa postříkejte jen 2x denně koloidem 15 ppm a nechtě volně zaschnout.
Podle místa projevu plísní ošetřete případně pravidelným postřikem i svoje oblečení, ponožky, obuv atd. Perte svoje šaty na 90° Celsia (tzv. vyvářka).
Léčba mykóz bývá zdlouhavá a vyžaduje důslednost.

NACHLAZENÍ
viz. Angína
Pijte 30 ml 2x denně po dobu jednoho týdne. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Další týden užívejte 25 ml koloidu 2x denně. Nezapomínejte kromě teplých čajů na pití čisté nebalené vody. Pijte je odděleně.
Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou.

NOHY – PLÍSŇOVÉ ONEMOCNĚNÍ
Vyřaďte na dobu minimálně jednoho měsíce všechny sladkosti
a pečivo obecně. Začněte užívat koloid během noci, nebo nad ránem v množství 50 ml po dobu jednoho týdne. Další týden rozdělte dávku na dvě části – ráno a večer. Dodržujte od jídla rozestup alespoň 2 hodiny. Postižená místa postříkejte jen 2x denně koloidem 15 ppm a nechtě volně zaschnout.
Podle místa projevu plísní ošetřete případně pravidelným postřikem i svoje oblečení, ponožky, obuv atd. Perte svoje šaty na 90° Celsia (tzv. vyvářka).
Léčba mykóz bývá zdlouhavá a vyžaduje důslednost.

ODĚRKY
Silniční lišeje, nebo podobné rány velmi dobře hojí obklady
z koloidního stříbra. Metoda se používá i na modřiny a jiná poškození pokožky. Postižené místo vyčistěte. Před spaním se na něj přiloží mokrý obklad z koloidu o koncentraci 15 ppm. Nechte obklad působit po celou noc.
Drobné oděrky stačí koloidem postříkat a nechat zaschnout.

OČI – INFEKCE
Do očí nepoužívejte vyšší koncentraci než 10 ppm. Při zánětu spojivek aplikujte kapky koloidního stříbra přímo do očí a to několikrát denně. Pijte dvakrát denně 30 ml koloidu orálně až do úplného vymizení příznaků.
Vyhněte se dlouhodobě umělým sladidlům všech typů.

OPAR – OPAR NA RTU
viz. Afty
3x denně vyplachujte ústa koloidem a pak vyplivněte. Opakujte tak dlouho, dokud potíže nevymizí. Současně pijte během noci, nebo nad ránem, koloid v množství – 30 ml.

PÁSOVÝ OPAR
Ihned při první příznacích pásového oparu, užijte vnitřně jednorázově 50 ml koloidního stříbra, a pak pokračujte dávkou
30 ml dvakrát denně. Také aplikujte koloid na postižené místo postřikem. Pozor na infekčnost. Dodržujte maximálně hygienu. Vyhněte se leknutí a stresu. Hodně odpočívejte. Nemějte strach.

PARADENTÓZA
Vyplachujte ústa malým množstvím koloidu až 5x denně. Chvíli jej ponechte v ústech a pak vyplivněte. Kombinujte s vnitřním užitím 30 ml po dobu 2–3 týdny.
Alespoň během léčby nekuřte. Čistěte si pravidelně kořen jazyka.
Používáním koloidu se uchycení zubů zpevní. Koloid může při dlouhodobém proplachování úst způsobovat pocit „trnutí" v amalgámových plombách.
Po ukončení léčby tyto pocity ihned vymizí.

PLÍSNĚ – VIZ MYKÓZY
Vyřaďte na dobu minimálně jednoho měsíce všechny sladkosti
a pečivo obecně. Začněte užívat koloid během noci, nebo nad ránem v množství 50 ml po dobu jednoho týdne. Další týden rozdělte dávku na dvě části – ráno a večer. Dodržujte od jídla rozestup alespoň 2 hodiny. Postižená místa postříkejte jen 2x denně koloidem 15 ppm a nechtě volně zaschnout.
Podle místa projevu plísní ošetřete případně pravidelným postřikem i svoje oblečení, ponožky, obuv atd. Perte svoje šaty na 90° Celsia (tzv. vyvářka).
Léčba mykóz bývá zdlouhavá a vyžaduje důslednost.

POHLAVNÍ CHOROBY VŠEOBECNÉ
Pijte podle závažnosti situace až 50 ml 2x denně po dobu dvou týdnů. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Dalších 14 dní užívejte už jen polovinu dávky. Pokud je to možné ošetřujte postižená místa postřikem.

POPÁLENINY
Koloid 15 ppm se na popáleniny nanáší především postřikem. Po nastříkání jej nechte volně zaschnout. Na postižená místa lze přiložit i chladivý obklad namočený do koloidu. Dodržujte sterilitu.

PROSTATA
Pijte na lačno 1x denně 50 ml koloidního stříbra po dobu dvou týdnů. Pijte jen čistou nebalenou vodu. Po zmenšení otoku snižte dávku na 30 ml denně. Důležitá je změna stravy. Je možné začít půstem. Vhodný výběr stravy je pro toto onemocnění podstatný. Informujte se o tom jaké druhy potravin jsou vhodné.

PRŮJEM
Trvají–li potíže více jak dva dny, pijte podle závažnosti situace až 50 ml 1x denně po dobu jednoho až dvou týdnů. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Nezapomínejte na doplňování tekutin. Pijte čistou, nebalenou vodu.
Podpůrná léčba
Koloid se při střevních infekcích aplikuje nejlépe formou nálevu (klystýru).
Po léčbě užijte prostředky pro obnovu střevní mikroflóry. Živé jogurty, vysušené bakterie –Pangamin a podobně.

RÁNY
viz. Oděrky
Silniční lišeje, nebo podobné rány velmi dobře hojí obklady
z koloidního stříbra. Metoda se používá i na modřiny a jiná poškození pokožky. Postižené místo vyčistěte. Před spaním se na něj přiloží mokrý obklad z koloidu o koncentraci 15 ppm. Nechte obklad působit po celou noc.
Drobné oděrky stačí koloidem postříkat a nechat zaschnout.

REVMATISMUS
Na revmatické potíže se pije v noci a pak znovu ráno 30 ml koloidního stříbra po dobu jednoho měsíce.
Podpůrná léčba
Pokud příznaky ještě trvají, ulevte organismu rozumnou hladovkou a střídmou stravou. Pijte čistou nebalenou vodu.

RTUŤ – VYLUČOVÁNÍ Z TĚLA
Zanesení těžkými kovy z potravin, prostředí, nebo amalgámových plomb.
viz. Čistící kúra.
Základní čistící kúra 14 dní. Při silně znečistěném organismu lze prodloužit až na 21 dní.
Po dobu čistící kúry vynechejte všechny nápoje včetně čajů.
Pijte jen čistou (pramenitou) vodu v množství 1 - 2 litry denně.
Současně užívejte koloid během noci, nebo nad ránem, v množství 1x denně 30 ml. Vodu i koloid pijte odděleně.
Podpůrná léčba
Užívejte po dobu několika týdnů výplachy střev, tzv. „klystýry“. Tato metoda je spolu s užíváním koloidu mimořádně účinná.
Pokud to zdravotní stav dovolí, je vhodné léčbu doplnit 5ti denní hladovkou.

SALMONELA
Pijte až 2x denně 50 ml koloidního stříbra – po dobu jednoho týdne. Poté pokračujte ještě týden v užívání dávky 25 ml 2x denně. Je velmi důležitý příjem čisté nebalené vody a to ve zvýšeném režimu.
Podpůrná léčba
Je vhodné užít koloidní stříbro i k přípravě nálevu (klystýru).

STAFYLOKOK – ZLATÝ STAFYLOKOK
Pijte až 2x denně po dobu jednoho týdne 50 ml koloidního stříbra. Poté snižte dávkování jen na 25 ml dvakrát denně do odeznění příznaků. Rozestup od jídla musí být minimálně dvě hodiny.

STREPTOKOK
Identické dávkování
viz. Stafylokok
Pijte až 2x denně po dobu jednoho týdne 50 ml koloidního stříbra. Poté snižte dávkování jen na 25 ml dvakrát denně do odeznění příznaků. Rozestup od jídla musí být minimálně dvě hodiny.

TOXOPLAZMÓZA
Pijte 2x denně po dobu dvou týdnů 50 ml koloidního stříbra. Poté snižte dávkování na polovinu a to až do odeznění příznaků. Rozestup od jídla musí být minimálně 2 hodiny.

TUBERKULÓZA – TBC
Pijte až 3x denně po dobu dvou týdnů 50 ml koloidního stříbra, poté snižte dávkování jen na 30 ml dvakrát denně. Je vhodné i jeho vdechování formou aerosolu. Stříbrné částice tak proniknou i do hustých hlenů hluboko v dýchacím ústrojí.
Při vnitřním užití dodržujte rozestup od jídla minimálně 2 hodiny. Pijte jen čistou, nebalenou vodu.

ÚRAZY
Na postižená místa lze dávat obklady z koloidního stříbra, nebo jej nanášet postřikem. Vždy nechte koloid 15 ppm na místě volně uschnout.
viz. Oděrky
Silniční lišeje, nebo podobné rány velmi dobře hojí obklady
z koloidního stříbra. Metoda se používá i na modřiny a jiná poškození pokožky. Postižené místo vyčistěte. Před spaním se na něj přiloží mokrý obklad z koloidu o koncentraci 15 ppm. Nechte obklad působit po celou noc.
Drobné oděrky stačí koloidem postříkat a nechat zaschnout.

ÚSTA
K desinfekci ústní dutiny používejte ráno a večer výplachy koloidním stříbrem a poté vyplivněte. Pravidelně čistěte kořen jazyka.

VIRÓZA, VIRY
Viz. Chřipka
Pijte až 50 ml po dobu jednoho týdne. Od jídla dodržujte rozestup 2 hodiny. Další týden užívejte 25 ml koloidu 1x denně. Od bolestí v krku uleví aplikace koloidu postřikovačem. Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou.

ZÁNĚT DÁSNÍ
Vyplachujte koloidním stříbrem ústa 5x denně.
Po odeznění příznaků pokračujte s léčbou ještě jeden týden.
Je možná i aplikace postřikovačem.

ZÁNĚT MANDLÍ
Vyplachujte ústa koloidem až 5x denně. Chvíli jej ponechte
v ústech, „kloktejte“ a pak vyplivněte. Kombinujte s vnitřním užitím 50ml po dobu 1 týdne. Další týden snižte dávku na polovinu. Je vhodné i užití postřikovače.

ZÁNĚT MOČOVÝCH CEST A MOČOVÉHO MĚCHÝŘE
Pijte 1x denně 50 ml koloidního stříbra po dobu jednoho týdne. Po odeznění příznaků užívejte ještě týden dávku 1x denně 30 ml. Pijte dostatečné množství čisté vody a urologického čaje. (Obojí pijte odděleně v rozestupu minimálně 2 hodiny).

ZÁNĚT TLUSTÉHO STŘEVA
Pijte až 50 ml koloidního stříbra denně po dobu 14 dní. Další týden dávku rozdělte na 2x 25 ml. Pijte dostatečné množství vody. Naučte se používat očistu střev čistým koloidním stříbrem
15 ppm v dávce 150 – 300 ml. POZOR: Klystýr můžete užít v případě, pokud není střevo perforované (proděravělé).

ZAPÁCHAJÍCÍ DECH
Vyplachujte ústa malou dávkou koloidu až 5x denně. Chvíli jej ponechte v ústech a pak vyplivněte. Kombinujte s vnitřním užitím 30 ml 2x denně po dobu 2–3 týdny.
Alespoň během léčby nekuřte. Čistěte pravidelně kořen jazyka.
Je vhodné používání postřikovače.

ZAPÁCHAJÍCÍ OBUV
Pravidelně nanášejte koloid postřikovačem na obuv – případně namočte i ponožky do koloidu a vždy nechte obojí zcela vyschnout.
Chodidly se často vylučují toxické látky v případě velkého přetížení organizmu. Proveďte proto vhodnou očistu těla
a vnitřních orgánů.

ZÁPAL PLIC
Pijte až 2x denně po dobu jednoho týdne 50 ml koloidního stříbra. Poté snižte dávkování jen na 25 ml dvakrát denně až do odeznění příznaků. Rozestup od jídla musí být minimálně
2 hodiny.

ZVÍŘATA
Na vnější ošetření srsti používejte postřikovač. Vnitřní užití se provádí vstříknutím požadované dávky do koutku tlamy. Lze ho krátkodobě přidat zvířatům i do pitné vody. Množství musí být poníženo oproti dávkování člověku na polovinu, nebo i méně.

ZLATÝ STAFYLOKOK – VIZ STAFYLOKOK
Pijte až 2x denně po dobu jednoho týdne 50 ml koloidního stříbra. Poté snižte dávkování jen na 25 ml dvakrát denně do odeznění příznaků. Rozestup od jídla musí být minimálně dvě hodiny.

ZUBY
Po zákrocích na zubech nebo dásních vyplachujte pravidelně ústa až 5x denně koloidem 15 ppm. Při výplachu ponechte koloid
v ústech co nejdéle a poté vyplivněte. Koloid po vypláchnutí úst už nepolykejte.

ŽLOUTENKA
viz. Hepatitida
Pijte 2x denně 50 ml koloidního stříbra po dobu jednoho týdne. Dále užívejte už jen 50 ml 1x denně dokud příznaky úplně nevymizí. Může to trvat i několik týdnů, než se barva pokožky
a očí zcela navrátí k normálu. Je velmi důležitý příjem čisté, nebalené vody a to ve zvýšeném pitném režimu.
Začněte se stravovat podle doporučení pro tuto nemoc. Pomozte imunitnímu systému lehkou vegetariánskou stravou
----------------------------

Vlastnosti kvalitního kolidního stříbra:

Koloidní stříbro nesmí přijít do styku s kovem, plastem a gumou!
Naléváme na skleněnou lžičku nebo do malé skleničky.

Koloidní stříbro ani v otevřených ranách nepálí a neštípe.
Dezinfikuje rány a urychluje jejich vyčištění.
Urychluje hojení poraněné pokožky.
Má výborné účinky na otevřené vředy, stahuje a hojí chronické rány.
Není toxické a je možné ho při vnějším použití nanášet dlouhodobě. Nenechává na pokožce stopy.
Lze jej používat v kosmetice k ošetření pleti.
Je bez zápachu a bez vůně.
Lze ho použít i k ošetření oblečení – ponožky se namočí do koloidu a nechají se uschnout. Mají potom vysoký antibakteriální a proti plísňový účinek.
Během léčby se mohou krátkodobě objevit nepříjemné pocity jako bolest hlavy nebo škrábání v krku. V těchto případech můžete na několik dní snížit léčebnou dávku koloidu až na polovinu. Tyto pocity jsou způsobeny reakcí imunitního systému na náhlé opouštění mrtvých patogenů z těla.
Koloidní stříbro pomáhá imunitnímu systému a stimuluje ho.

Buďte zodpovědní sami k sobě – rozlište, kdy je lékařská pomoc nutná a kdy jste schopni si pomoci sami alternativní cestou.

----------------------------
 

Podrobně o koloidním stříbru:

Věda a výzkum

Zdravotnictví by mohlo využít v boji proti nebezpečným choroboplodným zárodkům tento prastarý lidový prostředek, který lidem pomáhal proti infekcím již před příchodem antibiotik. V mnohých zemích a prakticky v celé Evropě se využívá i nyní. Vědci i lékaři, kteří znají chemické schopnosti tohoto kovu, nabízejí stříbro jako dostupný, bezpečný a účinný prostředek proti takovým metlám, jako jsou infekční onemocnění způsobená salmonelou či stafylokokem.
„Je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná, stříbrný roztok je účinná zbraň proti téměř všem patogenům způsobujícím otravu potravinami,“ říká o stříbru ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenics Corp., která na trh léčiv dodává stříbrný roztok pod názvem Sovereign Silver. Podle některých pojednání zveřejněných na internetu roztok stříbra rychle vyřazuje specifický enzym, který umožňuje jednobuněčným patogenům metabolizování kyslíku, čímž vlastně nositele nemoci udusí. Látky rozpuštěné koloidálním způsobem, mají tak jemné částice, že se ve tkáních ani neusazují, ani neshromažďují, nýbrž neustále kmitají a jsou tudíž všem buňkám rychle a účinně k dispozici. „Poison Control Center“z „Environmental Protection Agency“ klasifikoval koloidní stříbro jako netoxické. Po nasazení koloidního stříbra jsou usmrceny všechny patogenní mikroorganismy, a to i ty, které už se proti antibiotikům staly imunní. Farmakolog Ron Bames, R.Ph. z Los Angeles vysvětluje: „Kontaktem s koloidním stříbrem se usmrtí mnoho druhů mikrobů, virů a plísní. Jejich další mutace už pak není možná. A přitom koloidní stříbro nepoškozuje ani enzymy kožních buněk, ani zdravé, lidskému tělu potřebné bakterie.“

Jak působí koloidní stříbro

Vnějším užitím se koloidní stříbro v těle dostává krví do buněk, během několika minut pronikne do všech tkání a začíná působit. Následně je po několika dnech vylučováno z těla přirozenou cestou ven a v žádném případě se v těle nehromadí a neusazuje. Při léčbě koloidním stříbrem je také důležité pít dostatek tekutin pro podporu vylučování, redukovat tuky a cukry, nenásilně procvičovat tělo. Koloidní roztoky minerálů mají 98% vstřebatelnost oproti 20-40% vstřebatelnosti u chelátových minerálů a 3-10% u anorganických minerálů. Koloidní stříbro je bezpečné, netoxické, zabíjí více než 650 patogenů, ničí houby a plísně, zabíjí parazity, pomáhá rozvoji buněk, neshromažďuje se v organismu, nedráždí sliznici, nevytváří závislost, neobsahuje volné radikály, čistí vodu, působí protizánětlivě, dezinfikuje, je bioasimilační – proniká přímo do tkání, nedráždí oči, nereaguje s jinými léky. Posiluje velmi silně imunitu organismu, je bezbarvé nebo může mít zlatavou barvu. Je bez zápachu. Koloidní stříbro likviduje pouze jednobuněčné organismy, nikoli vícebuněčné parazity, i když ani k těm se nechová přátelsky. Naštěstí pro nás je jednobuněčných mikrobů víc než 97% všech druhů. Patří k nim původci 670 klasifikovaných chorob podle seznamu Světové zdravotnické organizace. Z dlouhého seznamu jmenujeme za bakterie – koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky. Meningokoky, bakteriose, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, escherichia coli a další koliformy, salmonely, bacilus aurelius a další bacily, za viry – HIV, herpetoviry, chřipkové viry a další, za houby a plísně, kandidy, guardie, trychonomy a jiné. Koloidní stříbro má další příjemnou vlastnost - je chemicky neutrálního chování ke všem tekutinám a léčivům včetně antibiotik. Nemá však logické opodstatnění užívat antibiotika společně se stříbrem. Dále nedráždí zažívací ústrojí, což znamená, že koloidní stříbro mohou bez obav užívat osoby trpící akutním překyselením žaludku, pálením žáhy, kolikou a dalšími zažívacími problémy. Výzkumy s koloidním stříbrem ukázaly, že většina bakterií a virů nedokáže proti němu vyvinout sebeobranný mechanismus. Koloidní stříbro zabíjí nejen chorobné bakterie, ale při velkých dávkách může mírně ovlivnit i tělu přátelské jak například laktobacillus acidophilus, laktobacillus bulgaricus, laktobacillus bifidus, ale ne v takové míře, jak to dělá většina antibiotik. Je vhodné proto občas tyto bakterie obnovit nejlépe konzumací živých jogurtů nebo ještě lépe symbiotickými laktobacily ve formě tablet. Aplikace koloidního stříbra v oficiální medicíně v Evropě a USA v letech 1933 až 1939 jako primárního léku u vybraných diagnóz – tedy ještě před vynálezem antibiotik: akné, artróza, svědění, gastritida, popáleniny, diabetes, cystitida, ekzémy, žaludeční vředy, plíseň ve střevech, revmatismus, zánět nosních dutin, dermatitida, zápal plic, lupenka, infekční průjem, zánět rohovky, opar prostý, kožní plísně, zánět středního ucha, opar pásový, hyperplazie prostaty, zánět víček, zahlenění nosních dutin, chřipka, zánět slinivky.

Historie léčby stříbrem

Antimikrobiální vlastnosti stříbra zaznamenala již staroindická medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku ve větší míře došlo teprve v čase římského impéria. Všechny patricijské domy uchovávaly poživatiny ve stříbrných nádobách a do mléka a tekutin se ukládaly stříbrné mince. Tento zvyk se uchoval i ve středověku. Užívání stříbrných příborů a stříbrného nádobí bylo samozřejmostí. I nádobky se svěcenou vodu v kostelech byly ze stříbra voda v nich byla prakticky sterilizovaná. Nejlepší érou koloidního stříbra bylo období mezi světovými válkami. Stříbro se užívalo jako prvotní medikace k léčbě přenosných chorob a užívalo se ústně i nitrožilně. Ale v průběhu druhé světové války se na trhu objevily sulfonamidy a pak antibiotika. Tedy léčiva na stejné nemoci, ale levnější s výhodou snadného skladování ve formě kapslí a později tablet. V neprospěch koloidního stříbra sehrála roli ještě jedna skutečnost a to, že v průběhu šedesátých let minulého století se začal důsledně a v mezinárodním měřítku prosazovat princip, že přírodní látky v naprosto čisté podobě nesmí být patentovány jako léčiva. To znamenalo, že na jejich vývoj, výrobu a prodej nemůže vzniknout nikomu výlučné právo. Tato okolnost také způsobila přechod z používání stříbra na používání antibiotik a tak vlastně to byl symbolický přechod od léčení k velkému byznysu. V roce 1993 v podstatě únik informací o vybavení kosmonautů, způsobil zájem o koloidní stříbro. Veřejně vyšlo najevo, že jak američtí, tak i ruští kosmonauti, tedy osoby, jejichž zdravotnímu stavu je věnována krajní péče, odlétají do vesmíru se zásobami koloidního stříbra, určeného pro širokospektrální zdravotní i hygienické použití. V roce 1997 byla zveřejněna zpráva, že hlavní lékař amerického ministerstva obrany pověřil speciální tým expertů zjistit nejúčinnější antivirové, antibakteriální a antiseptické látky, které by mohly být rychle k dispozici pro válečné operace – vítězem se stalo koloidní stříbro.

Léčebné účinky koloidního stříbra

Působení stopového množství stříbra má ochrannou povahu a velmi aktivně posiluje imunitní systém. Dle mnoha výzkumů je koloidní stříbro nejsilnější přírodní antibiotikum neškodné lidem, zvířatům ani rostlinám. V lékařství se masti a zábaly založené na tomto kovu používají jako standartní léčba na popáleniny. Současná medicína stojí před velkou výzvou. Objevují se nové nemoci, mutují chřipkové viry, bují plísně, nádory, a nedávno také smrtící zápaly plic. Viry a bakterie samy mutují a stávají se odolnými proti lékům. Vůči těmto nebezpečím je naše dosavadní zbraň – antibiotika – čím dál tím častěji bezradná. Objevila se nutnost užívat přípravky nové generace, takové jako např. koloidní stříbro. Viry rozhodně nemohou mutovat do stříbru odolné formy. Částice a ionty metalického stříbra rozpuštěné v destilované vodě působí jinak než antibiotika. Koloidní stříbro se evidentně podílí na dozrávání T-buněk, jedné z nejdůležitějších složek imunitního systému. Mimo to koluje v krevním oběhu, což je zvlášť významné pro jeho doplnění, kde při kontaktu umrtvuje choroboplodné viry, bakterie, houby a plísně. Tím samozřejmě ulehčuje práci imunitnímu systému. Dále koloidní stříbro vykazuje i určitou antioxidační aktivitu. Jako „stříbrné střely“ rychle vyhledávají bacily v organismu a ničí je. Současně se zvyšuje imunita organismu, dochází k přílivu energie a nových životních sil. Koloidní stříbro zlepšuje soustředění a zostřuje smysly. Proto je zvláště vhodné pro ty, kteří těžce pracují, jsou ohroženi infekcemi a současně jsou oslabeni všudypřítomným stresem.

Při nachlazení, chřipce, kašli – nachlazení, chřipka, kašel a rýma se objevují často a v každé roční době. Stříbro ve své koloidní formě ničí nebezpečné viry a choroboplodné bakterie, díky tomu zlepšuje imunitu proti infekcím.
Při nadměrné tvorbě hlenu v organismu – nepravidelný způsob stravování a častá nemocnost mohou způsobit nadměrnou tvorbu hlenu v organismu. Ukládá se v nosní dutině, na průduškách, v plicích a dokonce i v žaludku. A právě hlen je ideálním místem pro rozvoj rozličných bacilů. Představuje velké ohrožení pro zdraví. Faktem zůstává, že odstranit tento hlen z organismu je velmi těžké. Proto je dobré vědět, že koloidní stříbro výborně očišťuje organismus od hlenu.
Při zažívacích problémech – koloidní stříbro napomáhá trávení, neboť aktivuje trávící enzymy. Je také účinné při průjmech, protože ničí bakterie, které ho vyvolávají. Upravuje také žaludeční činnost a odstraňuje zánětlivé stavy.
Proti plísním – plísně jsou v dnešní době velkým problémem. Choroboplodné houby, kvasinky a plísně nabourávají celý organismus. Zapříčiňují infekce vnitřních orgánů a vyvolávají kvasinkovou infekci (kandidózu), problémem jsou i kožní plísně. Plísně často způsobují zvětšení a bolestivost mízních uzlin. Vědci již před mnoha lety prokázali neobvyklou účinnost koloidního stříbra při problémech s choroboplodnými houbami. Není snadné je léčit, ale při užívání stříbra jsou hubeny velmi rychle. Koloidní stříbro patří mezi nejúčinnější prostředek proti celkovému zaplísnění organismu, zejména trávicího traktu.
Při zánětech – je to spolehlivý likvidátor všech možných zánětů a bakteriálních nákaz probíhajících v těle. Velmi účinně zastavuje střevní záněty při Crohnově chorobě nebo ulcerozní kolitidě.
Na rány – koloidní stříbro usnadňuje rychlé hojení ran na těle. Můžeme ho aplikovat na popáleniny, omrzliny, proleženiny a jiná poškození kůže. Stříbro zabíjí bakterie, které způsobují mokvání ran. Rovněž povzbuzuje organismus a urychluje regeneraci poškozené tkáně.
Na nemoci zvířat – psům se koloidní stříbro přidává do vody na pití. Štěňatům, morčatům a králíkům vstřikujeme opatrně koloidní stříbro do tlamičky injekční stříkačkou (samozřejmě bez jehly). Kočkám se přidá do mléka nebo do stravy, můžete jim poprášit kožíšek, ony se pak olížou. Preventivním používáním koloidního stříbra se jim zlepší zdravotní stav a poznáte to i na zdravější, hezčí srsti. Papouškům a jiným opeřencům dáváme koloidní stříbro taktéž do vody na pití, zbaví se tak parazitů při čištění peří, navíc koloidní stříbro se může příznivě projevit i jako prevence proti ptačí chřipce u všech zvířat.
Rostliny – koloidní stříbro lze úspěšně použít i u rostlin, které jsou napadány parazity (napadené listy postříkat rozředěným koloidním stříbrem a též tyto rostliny rozředěným koloidním stříbrem zalévat). Přidáním do vody s řezanými květy prodlouží jejich svěžest.
Vylučování rtuti z těla – rtuť, která je toxická, obsahují například amalganové plomby. Najdeme ji i v kovových nádobách či rybách, jež byly zamořeny rtutí. Koloidní stříbro má schopnost rtuť neutralizovat a vylučovat z těla.

Aplikace, použití a užívání koloidního stříbra

K pročištění organismu je doporučeno projít 21 denní kúru koloidním stříbrem. Je dobré si každý den ráno nalačno vypít 0,02 dl až 0,05 dl koloidu a zapít větším množstvím vody, aby se roztok dostal až do částí tlustého střeva.
Při silné infekci je možno brát vyšší dávky koloidního stříbra (krátkodobě až 3 krát denně 200 ml). Koloidní stříbro se také může aplikovat vstřikováním do nosu (např. v poměru 1:1 s Vincentkou), kapáním do očí při zánětech a alergiích a potíráním event. stříkáním postižené kůže pořezáním, popálením, léčení bradavic, ekzémů, svědění, akné apod. Aplikace koloidního stříbra je bezbolestná. Koloidní stříbro nastříkané na látku (nebo do podpaží) působí i proti pachům. Koloidní stříbro se používá také pro úpravu a uchovávání pitné vody. Doporučuje se jedna čajová lžička na dva litry vody. Koloidní stříbro je přírodní prvek, není toxické a nemá žádné vedlejší účinky při užívání jiných léčiv.

KONTRAINDIKACE: Nikdy neužívat při přecitlivělosti na metalické stříbro

Příklady užití koloidního stříbra jako prostředku podporujícího léčbu u lidí:

Chřipka, rýma, záněty mandlí, angíny, vředy, zánět slepého střeva, kapavka, úplavice, artritida, zánět pohrudnice, sepse, rakovina, revma, cholera, cukrovka, infekce stafylokokem, streptokokem, žaludeční záněty, syfilis, střevní potíže, tuberkulóza, AIDS, malárie, kvasinková nákaza, krevní paraziti, zánět mozkových blan, průjem, hypertrofie prostaty, černý kašel, zápal plic, břišní tyfus. Značnou měrou přispívá k růstu kostí a urychluje hojení kůže a poškození měkkých tkání. Bakteriím je dnes existence ulehčována, protože i proti bezvýznamným nemocem je často stříleno těžkým kalibrem. Nabývající forma rezistentních kmenů bakterií je řízena jako časovaná puma přímou cestou k medicínské katastrofě. Je možné se právem obávat, že čarovné zbraně – antibiotika za několik let celosvětově selžou. Takto vypadá smysluplně, při ošetření a prevenci (například u nemocí z nachlazení), vyzkoušet nejprve koloidní stříbro. Bylo mnohokrát popsáno úspěšné potlačení zánětů a podpora rychlé léčby pomocí této substance. Samozřejmě ani koloidní stříbro není zázračnou nebo čarovnou zbraní. Někteří autoři (Slawson a Thuman a Gerba 1989) popsali několik bakterií, které údajně byly proti koloidnímu stříbru rezistentní. K nim patří mimo jiné některé z enterobakterií a klebsiella pneumoniae.

Zevní použití:

Aplikování koloidního stříbra na poranění, škrábance, kapáním do nosu nebo očí je zcela bezbolestné, neboť neničí buňky a tkáně. Používá se buď nanesením roztoku bezprostředně na kůži pomocí obkladů, nebo pomocí rozprašovače v těchto případech: popáleniny, spálení kůže při opalování, akné, svědění kůže, opar, kvasinková nákaza, obměna pokožky, infekce uší a nosu, akutní zánět spojivek, kožní plísně, spalničky, kožní záněty, otevřené rány a zranění, štípnutí hmyzem, lupénka, bradavice.
Dále lze provádět výtěry ušních otvorů, zevní potírání akné, vyrážek, ekzémů, oděrek a řezných ran, místa bodnutí hmyzem a zejména místa zasažená plísněmi.

POZOR! Nevystavujte místa omytá koloidním stříbrem přímému slunečnímu záření.

Způsoby aplikace koloidního stříbra:

Nejúčinnější způsob je vnitřní užití, obvykle ráno a večer pít stříbro a v mezičase konzumovat laktobacily v podobě jogurtů nebo tablet jako Symbilakt apod. Množství pití je určeno tělesnou váhou. Pro 75 kg tělesné váhy malou odlivku ráno a večer (2 x 0,02 – 0,05 dl). Koloidní stříbro patří mezi nejúčinnější prostředek proti celkovému zaplísnění organismu, zejména trávicího traktu.

Co je ppm?

Parts per million (z angličtiny, česky „dílů či částic na jeden milion“), zkráceně též ppm, je výraz pro jednu miliontinu (celku); někdy je tento výraz odvozován i z latinského pars per milion.
Obdobně jako procento (jedna setina) či promile (jedna tisícina) se používá pro znázornění poměru jedné části vůči celku.
Označuje koncentraci, jejíž hodnota vyjadřuje počet částic dispergované, či rozpouštěné, látky ku milionu částic látky dispergující, či rozpouštědla. V našem případě se jedná o množství částic dispergované látky, například stříbra v destilované vodě. Na místo počtu částic se však v praxi často udává poměr hmotnostní, tedy poměrná hmotnost v miliontinách dispergované látky ke hmotnosti dispergující látky. A tedy jeden miligram stříbra v jednom kilogramu (přibližně litru) čisté (tj. destilované) vody má koncentraci 1 ppm.

Důležité upozornění:
Legislativa umožňuje užívat tento produkt jen pro technické účely. Výše popsaný způsob užívání i uvedené dávkování má tedy pro soulad se zákonem jen informační charakter.

Zdroje:
WHILL,By John Hill, Colloidal silver: medical uses, toxikology and manufacture.3rd ed. S.I.:
Clear Springs Press, 2009, ISBN 978-188-4979-088
Koloidní stříbro, PIES, Josef a Uwe REINELT. Happyherbalist.com (online). (cit 2012-10-09). Dostupné z http: www.clspress.com/history.html
Koloidní Stříbro, PIES, Josef a Uwe REINELT. Clear Sprint Press (online). (cit. 2012-10-09).
Dostupné z http: www.clspress.com/history.html
Silver Colloids: scientific information on colloidal silver.Silver-colloids.com /online/
www.silver-colloids.com/Reports/reports.html
 

mandala

Malba na hedvábí
Mgr. Jitka Naušová, Ph.D., Blíženka.

 

Bylinářská poradna
Koloidní zlato – prodej
Koloidní stříbro – prodej
Křemelina – prodej


Motto:

Nečekej, až ti někdo přinese květiny, ale pěstuj je ve své vlastní zahradě.

Od neznámého autora.