Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je velice jemná technika vhodná pro ty, kdo mají zájem rozhýbat a řešit problémy zasuté především v centrálním nervovém sytému. Podporuje přirozené, samoléčebné procesy v lidském těle, především ozdravení funkce mozku a míchy. Přispívá nenápadně a přesto velmi účinně ke zlepšení celkového tělesného a duševního zdraví.

Nejvíce si na kraniosakrální terapii cením skutečnosti, že přispívá také k osobnostnímu rozvoji - člověk, který nějakou dobu přešlapoval na místě, se velmi často díky kraniosakrání terapii posune o kus dál. Tato terapie ho většinou hluboce zasáhne.

Jak funguje kraniosakrální systém:

Kraniosakrální terapie pracuje se systémem pulsů v tekutině našeho mozku a míchy. Páteřní kanál propojuje kost křížovou a lebku. Zde pulzuje energie, tzv. mozkomíšní mok, jehož tekutina očišťuje, vyživuje a chrání mozek, míchu a celý nerovový systém. Kraniosakrální systém nasává tuto tekutinu z krve ve frekvenci 6 – 12x za minutu, omývá mozek a míchu a vylévá ji zpět do krevního řečiště. Jeho jemná vibrace proniká do celého těla.

Kraniosakrální terapie používá velmi jemného doteku spojeného s jemnými pohyby rukou ze strany terapeuta, který soustředěně vnímá tělo klienta a tím harmonizuje pulzující energii. Zároveň aktivuje vlastní samoléčebné procesy v těle i duši klienta - podporuje a vede k sebeuzdravování. Uvolňuje staré zasuté bloky z prožitých traumat v dětství a v minulosti, vtisknutých v naší buněčné paměti.

Kraniosakrání terapie využívá vzájemného propojení jednotlivých částí těla nejen s orgány, ale také s energetickými centry – čakrami, emočním, mentálním tělem i vyšší duchovní rovinou člověka.

Kraniosakrální terapie léčí:

  • bolesti hlavy, migrény, závratě,
  • problémy s motorikou, poruchy rovnováhy,
  • bolesti v krční páteři, v zádech,
  • poruchy centrálního nervového systému,
  • blokace plotének,
  • blokace v těle i v duši pod vlivem stresu, lidských pochybení a dlužného počínání v duševní i duchovní rovině,
  • smutek, citová podvýživa, deprese, úzkostné stavy,
  • atd...

 

Moji učitelné v kraniosakrální terapii:
Lenka Marková, Mgr. Helena Toušková, Radek Neškrabal.

Ceník služeb

mandala

Malba na hedvábí
Mgr. Jitka Naušová, Ph.D., Blíženka.

 

Bylinářská poradna
Koloidní zlato – prodej
Koloidní stříbro – prodej
Křemelina – prodej


Motto:

Nečekej, až ti někdo přinese květiny, ale pěstuj je ve své vlastní zahradě.

Od neznámého autora.